17.2 C
Malisevo
Wednesday, October 20, 2021
Home MALISHEVË

MALISHEVË

“Stadiumi i Malishevës” pamje interesante…

Ani pse është vetëm punim,ta kesh një Stadium të tillë është krenari jo vetëm për Malishevën por gjithë Kosovën. Arkitekti Shaqir Xhyliqi në rrjetin social...

Rikthehen Vërshimet,”Pazari duket si Liqen”…

Reshjet e shiut kane bere te kete shume vershime ne territorin e Kosovës. Keshtu vershime ka edhe ne qytezen e Malisheves,ku shihet nje foto...

“Katastrofë” në Malishevë..

Vërshimet aktuale kanë bere qe ne Malisheve te kete dëme në shume lokale. Njejte ka ndodhur ne nje Mobilshop,ku shihet ti kete hyre i...

Malisheva “kaplohet” nga Vërshimet.

Pas reshjeve te shiut,ky i fundit ka shkaktuar shumë vershime ne Qytetin e Malisheves dhe Fshatrave rreth saj. Komuna e Malishevës ka apeluar qytetarët...

Ismet Kryeziu paralajmron protestë në Malishevë….

Ismet Kryeziu përfaqësues i fshatit MLEQAN paralajmron protestë. Kryeziu ka parlajmruar protestë për shkak të gjendjes së dobët elektrike në gjitha Fshatrat e Komunës...

Rruga “William Walker” në Malishevë, ende pa Asfallt,Qytetarët ankohen..

Ani pse shumë rrugë nëpër Malishevë,e Fshatra rreth kësaj komune u shtruan me asfallt,është rruga "William Walker" në Malishevë ku ende nuk është shtruar,e...

5 minuta para Vitit të ri,burri rrah Gruan në Malishevë…

Në natën e fundit të Vitit të Ri një rast dhune është raportuar në Malishevë.Kur të gjithë po prisnin cakërrimin e gotave, për të...

Bellacinasi ndërton Autoblindë..

Ndonëse nuk është ndonjë inxhinier i diplomuar, Refki Zogaj nga Bellanica e Malishevës ka arritur të ndërtojë një automjet që u ngjan shumë autoblindave...

Stay Connected

21,985FansLike
2,507FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles