17.2 C
Malisevo
Wednesday, October 20, 2021

10 pyetje për Arsim Thaçi,trainer i FC MALISHEVA!

Malishevasot:1.Përshëndetje,a mund të na prezentoheni se kush jeni dhe nga vini?

Thaçi: Arsim Thaqi, kam lindur ne Mirushe te Malisheves dhe jetoj ne Prishtine.

Malishevasot: 2.Që sa kohë jeni trainer i klubit FC MALISHEVA ?

Thaçi: Një sezon në ligën e parë dhe tani sezona e dytë.

Malishevasot: 3.A mendoni që me këtë ecurinë pozitive të klubit,do vazhdoni tutje?

Thaçi: Shpresojme shume me vazhdu me kete ecuri.

Malishevasot: 4. Po për tifozërinë e re “TORNADO” çfarë mendoni?

Thaçi: Tifozeria TORNADO eshte e jashtzakonshme, tifoz te vertet qe klubin e mbeshtesin ne çfardo rezultati si ne stadiumin tone po ashtu edhe kur luajm si mysafirë.

Malishevasot: 5.Cila eshte strategjia e juaj qe po e perdorni ne ekip pasi qe po arrini suksese me FcMalisheva?

Thaçi: Puna,përkushtimi dhe diciplina.

Malishevasot: 6.I nderuar trajner,duke e ditur që kampionati do të jetë mjaft i ngjeshur sa i përket ndeshjeve dhe konkurrenca është mjaftë e madhe, fondi i lojtarëve që keni a mjafton që ti përballoni intensitetit të ndeshjeve?

Thaçi: Fondi eshte I mjaftueshem po cilesia nuk eshte e mjaftueshme, mirepo shpresojm qe me angazhim lojtaret te tejkalojnë mundesit e veta.

Malishevasot: 7.Ne ndeshjen e radhes me Feronikelin a do te beni ndryshime ne ekipin startues apo do vazhdoni me te njejten ekip si kunder Llapit?

Thaçi: Ekipi startues varet nga gjendja e futbollistëve

Malishevasot: 8.Si jane raportet e juaja me futbollist dhe ne pergjithesi me menagjmentin e klubit?

Thaçi: Raportet shume te mira me futbollistët dhe gjithashtu me menagjmentin

Malishevasot: 9.A do kenë minutazh Altin Aliu dhe Jetmir Kacoli kundër FERONIKELIT?

Thaçi: Varësisht nga rrethanat e lojës?

Malishevasot: 10.A keni shpresa që do bëheni pjesë e Evropës duke parë sukseset e deritashme?

Thaçi: Ështe shume heret me folur per Europe, varet nga rezultatet ne vazhdim.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

21,985FansLike
2,507FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles