17.2 C
Malisevo
Wednesday, October 20, 2021

10 pyetje për Ronald Sobowale

Malishevasot:Si quheni dhe nga vini?

Ronald: Emri im është RONALD SOBOWALE dhe vij nga anglia,por prejardhjen e kam nga Nigeria.

Malishevasot: Sa vjeqar jeni dhe që sa kohë jeni në Kosovë?

Ronald: Unë jam 24 vjeç dhe jam në Kosovë tash e dy muaj.

Malishevasot: Çfarë ju pëlqen dhe qfarë nuk ju pëlqen në Malishevë?

Ronald: Bën relaks dhe chill,nuk më pëlqen që nuk ka shumë per te bere ne te.

Malishevasot:Pse keni zgjedhur FC MALISHEVËN si klub për të luajtur?

Ronald: Është klub i ri dhe në rritje,e dua të “rritem” me këtë klub të shkëlqyer!

Malishevasot:A mendoni që ka racizëm në Malishevë?

Ronald: Unë në Kosovë nuk kam qenë që një kohë te gjate,por kam kuptuar që njerëzit ketu sillen sikur te mos kishin parë kurrë njerëz të zinjë.

Malishevasot: Sa vjeqar je dhe në çfarë pozicioni luani?

Ronald: Siq ju thashë,jam 24 vjeqar dhe luaj si sulmues.

Malishevasot: Si ndiheni kur Malishevasët ju ndalin për të bërë foto me ju?

Ronald: Ndihem mirënjohës.

Malishevasot: Që sa vite luani futboll dhe a keni pasur ndonjë lëndim trupor ndonjëherë?

Ronald: luaj qysh kur kam qenë fëmijë dhe kam bërë operacion gjurin tim të majtë

Malishevasot: Si e kaloni një dite te thjeshte ne Malishevë?

Ronald: Dal për të ngrënë ushqim dhe të pij kafe.

Malishevasot: Çka mendoni për futbollin kosovar dhe qka i mungon asaj sipas jush?

Ronald: Nuk kam kohe te gjate këtu,prandaj nuk mund ta jap mendimin tim!

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

21,985FansLike
2,507FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles