17.2 C
Malisevo
Wednesday, October 20, 2021

10 pyetje për Donart Vitija

Malishevasot:Për ata që nuk ju njohin,kush jeni dhe nga vini?

Vitija: Jam Donart Vitija, i lindur me 25.04.2000 në Prishtinë.Aktualisht Student i Shkencave Sportive ne UP dhe lojtar në FC Malisheva.

Malishevasot:Sa vjeqar jeni dhe çfarë numri mbani në fanellë?

Vitija:Jam 21 vjeqar dhe në fanellë,e mbaj numrin 30

Malishevasot: A jeni i lumtur që keni vazhduar kontratën me FC MALISHEVA, dhe çka ju shtyu qe te vazhdoni?

Vitija:Pajteter qe jam i lumtur, dhenia e hapesires gjithmone per te shfaq talentin dhe perkrahja e vazhdueshme nga i gjith klubi veqanerisht nga trajneri kane qene arsyet pse kam vazhduar kontraten.

Malishevasot:Cili është mendimi juaj për Trainerin Thaçi?

Vitija: Trajner jashtzakonisht i mirë dhe i perkushtuar. Puna e tij e pa lodhshme po reflekton jashtzakonisht qartë ne rezultatet tona.

Malishevasot: A jeni i gatshëm fizikisht për ndeshjet e rradhës së FC MALISHEVËS?

Vitija: Po natyrisht,kam qenë gjithmonë i gatshëm dhe do vazhdojë si i tillë.

Malishevasot:.Opinioni yt për tifozërinë më të re malishevase “TORNADO”?

Vitija: Tifozeria më e mirë ndonjeherë. Perkrahje e tyre e zjarrtë po na jep shume vullnet per te sjellur rezultate sa me te mira.

Malishevasot: Nëse nuk do ishe futbollist,çka do doje të ishe?

Vitija: Nese nuk do te isha futbollist do te vazhdoja karrieren time te me parshme si Karateist.

Malishevasot: Cilin ekip e simpatizoni ?

Vitija:Barcelona!

Malishevasot: A po ju vështirson punën sportive,pandemia aktuale?

Vitija: Fatkeqësisht po e veshtirson punen sportive pandemia globale, pasi qe po ndikon shume ne aktivitetet sportive me kufizimet e shumta qe ka sjell COVID-19,e që duhet t’i respektojmë patjetër për shëndetin tonë!

Malishevasot: Me çka merreni jashtë futbollit,apo i fokusuar vetëm tek futbolli?

Vitija: Aktualisht jam i fokusuar 100% ne Futboll dhe ne ekip. Nuk po merrem me diqka tjetër.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

21,985FansLike
2,507FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles