17.2 C
Malisevo
Wednesday, October 20, 2021

Situata Epidemiologjike në Malishevë (15 janar 2021)

3 të vdekur dhe 21 raste të reja me covid sot në Malishevë

Malishevë, 15 janar
Në 24 orët e fundit, në territorin e Komunës së Malishevës, 3 persona kanë vdekur, ndërsa janë regjistruar edhe 21 raste të reja me covid-19. Këto të dhëna janë konfirmuar nga IKSHPK, si dhe nga kontaktet me rastet në terren.
Për sqarimin e drejtë të opinionit, njëri nga të vdekurit, ka qenë i konfirmuar më herët me covid-19, ndërsa rasti i dytë është konfirmuar sot, sipas raportit të lëshuar, konfirmimi është bërë pas vdekjes, ndërsa rasti i tretë, asnjëherë nuk është i konfirmuar si person i prekur me covid-19.
Rastet e regjistruar sot, vijnë nga këto vendbanime: Temeqinë 6 raste, Malishevë 3 raste, Vërmicë dhe Banjë nga 2 raste, dhe nga 1 rast në Bellanicë, Dragobil, Drenoc, Gurbardh, Turjakë, Ngucat, Carrallukë dhe Lubizhdë.
Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevës, është kjo: nga fillimi i pandemisë e deri më sot, me covid-19 janë regjistruar 628 raste, prej tyre 493 janë shëruar, 39 kanë vdekur dhe aktiv me covid janë edhe 96 persona.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

21,985FansLike
2,507FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles