17.2 C
Malisevo
Wednesday, October 20, 2021

5 të shëruar dhe 2 raste të reja në Malishevë

Pesë të shëruar dhe dy raste të reja me covid-19 sot në Malishevë

Malishevë, 21 dhjetor

Sot në territorin e Komunës së Malishevës, pesë persona janë shëruar të cilët kanë qenë të prekur me covid-19, ndërsa janë regjistruar dy raste të reja. Të dhënat janë të konfirmuara në komunikim e rregullt të Komunës së Malishevës, me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës dhe Institutit Rajonal të Shëndetit Publik në Prizren, si dhe në komunikimin me rastet në terren.

Rastet e reja janë regjistruar në fshatin Kërvasari, ndërsa numri i rasteve aktive është 62.

Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevës, është kjo: Nga fillimi i pandemisë, e deri më sot, me covid-19 janë regjistruar gjithsejtë 525 persona, prej tyre 431 janë shëruar, 32 kanë vdekur dhe aktiv me covid-19 janë edhe 62 persona.

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

21,985FansLike
2,507FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest Articles